حسابداری آنلاین (Web Base)یا از راه دور , در زمان نیاز به دسترسی سریع به اطلاعات مالی و گزارشات حسابداری برای تصمیم گیری در فرآیند شرکتها , ضرورت آن درک خواهد شد .
گزارش گیری از اطلاعات وحسابها زمانی که با صدور سند آنلاین همراه گردد خواهد توانست در زمانی که هیئت مدیره شرکت در یک جا و حسابداران ومراکز فروش درجایی دیگر و همچنین انبارها شرکت نیز در شهر دیگر باشند ,تصمیم گیری را آسان و آنی نماید .
یکی از دقدقه های مدیران شرکتها دسترسی به حسابهای شرکت ازمنزل ویا درمسافرت است واین زمانی بیشتر می شود که در ایام تعطیل نیز باشند وبه حسابدارشان نیز دسترسی نداشته باشند,که در این مواقع با حسابداری آنلاین همیشه می توان ازحسابها تا آخرین سند اطلاع داشت چون مهم نیست کجا ودرچه زمانی هستید, فقط کافی است لپ تاپ یا تبلت خود را روشن کنید .
فرایند تغییر وتحول در حسابداری در طی زمان دستخوش تغییرات عمده ای شده است.
که شروع آن با ثبت و نوشتن در دفاترهمراه بوده است .
این روش سالها وحتی قرنها ادامه داشته است تا اینکه با اختراع کامپیوتر و یا به اصطلاح خودمان رایانه این فرایند تغییر کرده وبه ثبت در نرم افزارهای حسابداری منجر گردیده است که در نوع خود تحولی بزرگ بود
اما با ورود اینترنت و با تولید نرم افزارهای تحت وب دیگر محدود بودن به یک رایانه در دفتر شرکت ودسترسی به حسابهای ثبت شده در آن فرآیندی سنتی جلوه می نمایید وثبت درنرم افزار های حسابداری تحت وب روشی است وسوسه گر که دسترسی به حسابها وگزارش گیری از آنها را از هر جا وهر مکانی آسان نموده است .
خدمات حسابداری آنلاین تجربه ایست متفاوت که ما آن را با ادغام نرم افزارهای اتوماسیون مالی تحت وب با اینترنت واصول ارائه خدمات حسابداری ابداع نموده ایم واین خدمتی است برای کمک به مدیرانی که می خواهند حسابداری آنلاین و به روز داشته باشند .
تفاوت خدمات حسابداری آنلاین با حسابداری سنتی در چند مورد اساسی و قابل توجه است